Kontury jako portal pojawiły się w Internecie pod koniec 2011 roku, w marcu 2012 wydany został jedyny papierowy numer pisma. Naszym wydawcą była wówczas firma RCSolutions. Oprócz czasopisma i witryny w ramach Konturów wydaliśmy dwie płyty muzyczne (Scream Maker i Spaleni na Mieście) oraz tomik poezji Tomasza Wybranowskiego.

W sieci istnieliśmy jeszcze do końca 2013, a chwilę wcześniej nasz wydawca zamknął działalność, oddając mi prawa do wszystkich tekstów i znaków graficznych czasopisma i portalu, dzięki czemu w 2015 podjęliśmy próbę reaktywacji pisma. Wówczas się to jeszcze nie udało, ale dziś – pod koniec 2018 roku znów stało się całkiem realne.

Nowym wydawcą będzie DJ Studio, które ma już w dorobku dwie wydane książki, kolejna jest już w końcowej fazie produkcji. DJ Studio zajmuje się też przygotowaniem kwartalnika naukowego “Fizjoterapia Polska“, a w 2017 przyczyniło się do powstania monografii naukowej “Perspektywy rozwoju fizjoterapii 2017 t.1”.

Wydawnictwo ma więc już jakiś dorobek, pozostaje tylko uzyskanie rejestracji czasopisma i zebranie dobrego zespołu redakcyjnego. A ten już się klaruje. Pierwszym orędownikiem reaktywacji pisma był Tomasz Wybranowski, który jak przed laty zajmowałby się działem muzycznym (i nie tylko). Dzięki Tomkowi artyści, którzy zrobili na nas największe wrażenie mieli możliwość pojawiania się systematycznie w audycjach radiowych w Polsce i Irlandii (m.in. DUCH, Vena Valley i LiteMotive). Pieczę nad poprawnością językową trzymać będzie Basia Gabrysz, Justyna Pazio znów będzie opiekować się działem filmowym, w dziale poezji też bez zmian – zajmie się nim Magdalena Więcek. Z kolei Asia Radosz ma kilka swoich pomysłów, o których napiszemy więcej wkrótce.

Całkiem nową osobą będzie Justyna Rośniak, która zajmie się grafiką.

Na razie pozostanę, jak kilka lat temu, na stanowisku redaktora naczelnego. Piszę “na razie”, bo najważniejsze jest postawienie pisma na nogi, a potem…

W pierwszej kolejności przypomnimy Wam nasze stare teksty sprzed lat, książki i filmy, o których opowiadaliśmy kilka lat temu nadal są takie same, nie zestarzały się. Publicystyka często również jeszcze jest aktualna (6 lat to jednak niewiele…). Ale wkrótce po uzyskaniu ISBN zaczniemy publikować rzeczy nowe.

Na razie trzymajcie za nas kciuki. Potrzebujemy Waszego wsparcia!

Dariusz S. Jasiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial